Vanquish indir full tek link torrent

Vanquish indir full tek link torrent

Vanquish, Resident Evil gibi bir serinin yaratıcısı olan Shinji Mikami'nin elinden çıkmış bir yapım. Hâl böyle olunca dışarıdan göründüğü gibi boş bir oyun olmadığının farkında olarak aldığım bu oyunun parasının hakkını verdiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Vanquish özellikle bu son zamanlarda popüler olmaya başlayan Sci-Fi Shooter yani "siper al-ateş et" tarzında bir oyun ve teknolojik savaşları konu ediniyor. Dediğim gibi bu şekilde bakınca Vanquish'in değersiz bir aksiyon oyunu olduğunu düşünmek oldukça normal bir durum. Ancak eğelenceli oynanışı ve sunduğu yüksek dozda aksiyon ile Vanquish hiç de yabana atılacak bir oyun değil.

Evet, Vanquish teknolojik çağdakti savaşları konu ediniyor ve oldukça klişe bir hikayeye sahip. Gelecekte insanoğlu yeni gezegenler keşfediyormuş ve iki ezeli rakip ABD ile Rusya bu gezegenler için yarışıyormuş da dönen kumarlar, askeri mücadeleler falan filan. Veya biraz epik bir şekilde anlatacak olursak. Sene gelecekte herhangi bir sene, Dünya'mızın kaynakları tükenme tehtidi ile karşı karşıyadır, insan yaşamına fazlasıyla değer veren ABD hükümeti güneş ışığını kullanarak insanlığa umut veren yaşam kaynağı olacak yeni bir teknoloji üretir ancak zalim Rusya bu teknolojiyi ABD'den çalar ve kötü emellerine alet eder, insanlığa yaşam verecek olan bu teknolojiyle dünyaya ölüm saçar. San Francisco'yu yok eder ve sıra New York'dadır. ABD'nin aksine tam bir şeytan olan Rusya sonunda istediğini elde edebilecek yani ABD'yi ele geçirerek dünyaya zalimce hükmedecektir. Bu duruma kahraman ABD askerleri kayıtsız kalamaz ve ellerinde birazcık cesaret ile Rusya ile savaşa tutuşur.

Gördüğünüz gibi gayet bayat bir senaryo, zaten Vanquish'in öne çıktığı nokta hikayesi değil, oynanışı. Ana karakterimiz Sam Gideon, Robert Burns isimli ihtiyar bir savaşçının takımında yer alan bir asker. Ancak sıradan bir asker değil, teknolojinin son ürünü olan ARS isimli bir zırh sistemi ile donatılmış bir asker. Oyunu eğlenceli kılan en büyük etkenlerden biri de bu zırhın bize sunduğu nimetler. Biz de zırh teknolojisi olur da düşmanlarımız durur mu, düşmanlarımızda ise robot teknolojisi var. Oyun boyunca Star Wars'dan fırlama droid askerlerle savaşıyoruz. Çeşit çeşit, boy boy bir çok farklı tipte ve güçte düşmanlarımız var. Bu durumda oldukça eğlenceli boss savaşları da kaçınılmaz oluyor haliyle.

Özel zırhımızın bize sunduklarından bahsedecek olursak. Zırhımızın belki de en güzel özelliği bacaklarımızın arka kısmında bulunan itici motorlar ile yaşadığımız boost sürüşleri. Bu boost olayı o kadar işi yarıyor ki, örneğin düşmanların ortasında açık hedefiz, kurşun sağanağı aman aman, hemen boostumuzu kullanarak bir iki saniye içinde o bölgeden on metrelerce uzaklaşıp güzelce siper alabiliyoruz. Veya dev robotların bacaklarının arasından dolaşabiliyor, yine aynı teknolojiyi kullanarak attığımız bir yumruk veya tekme ile düşmanlarımızı(ister büyük, ister küçük) kelimenin tam manasıyla havaya uçurabiliyoruz. Ancak tabii ki bu gücümüzün bir sınırı var, bunun için kötü sürprizlerle karşılaşmamak adına ekranın aşağı köşesinde bulunan enerji barımıza dikkat etmemiz gerekli.

Linkler
Codex
Buradan İndirebilirsiniz

İlk yorumu siz yapın

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*