0xc00007b hatası kesin çözüm (%100) çözüldü

0xc00007b hatası kesin çözüm (%100) çözüldü

Merhaba sevgili oyun severler

Birçok kişinin baş belası olan 0xc00007b hatasının kesin çözümünü sizlere sunuyorum. internette dolaşan kesin çözüm %100 çözüm yazılarının hiçbiri sonuca ulaşamıyor. Dosyaları indirin oraya atın buraya atın diyerek bize bilip bilmeden 50 tane dosya indirmemizi söyleyen çözüm yolları kesinlikle hiçbir işe yaramıyor. Bu denenmiş kesin çözümdür.  Biz burada bu hatanın nasıl çözüleceğini size anlatacağız. Program indirme linklerine tıkladıktan sonra 5 saniye bekleyerek reklamı geç demeniz gerekiyor. 

 

AŞAMA 1

İlk olarak işimizi çözecek olan programı buradan indiriyoruz. Link

İndirdiğimiz dosyayı rar'dan cıkardıktan sonra klasörün içindeki mavi ikonlu depends uygulamasını sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır diyoruz. 

AŞAMA 2

Programı açtığımızda karşımıza şu şekilde bir ekran çıkacak

Ekranın sol üst köşesinde ki  file tıklayıp open diyoruz.
Karşımıza çıkan küçük ekrandan hata veren oyunumuzun exe dosyasını seçiyoruz. (masaüstündeki kısayolu değil, program files içindeki exe dosyasını seçiyoruz)

AŞAMA 3

Oyunumuzun exe dosyasını seçtikten sonra aç diyoruz ve karşımıza bu şekilde bir ekran çıkıyor.
Bu program oyunumuzun exe dosyasını tarayacak ve bize hangi dosyadan dolayı oyunumuzun açılmadığını gösterecek.

 

AŞAMA 4

Karışıklık olmaması için sol üst köşedeki oyunumuzun exe dosyasını sağ tıklıyoruz ve collapse all diyoruz ki hatalı dosyayı daha rahat görebilelim.

AŞAMA 5

Daha sonra oyunumuzun exe dosyasının başındaki + işaretine tıklıyoruz ve aşağıda listelenen dll dosyalarından başında kırmızı işaret olan dosyanın üzerini bir kez tıklıyoruz. Bu dosya bizim oyunumuzun açılmama sebebidir.

AŞAMA 6

Resimde gösterildiği gibi alt kısımda cpu yazan yerin altında x86'nın kırmızı ile gösterildiğini görüyoruz. 
Bu ne anlama geliyor! Bizim oyunumuz XINPUT1_3.DLL dosyasının bilgisayarımızda bulunan sürümünün x86 olduğu yani 32 bit uyumlu olduğunu ve bizim işletim sistemimiz 64 bit olduğu için uyuşmazlıktan dolayı oyunun açılmadığını söylüyor.

Çözüm
Biz yanlış olan, hataya sebep olan dosyamızı tespit ettikten sonra BURADAKİ siteye girip yukarda bulunan search kısmına eksik olan dosyamızı yazıp aratıyoruz. Ve karşımıza aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran çıkıyor.

Burada önemli olan dosyanın başında 64 bit yazan dosyayı indirmek. 32 bit dosyası zaten sistemimizde mevcut ve oyunumuz bundan dolayı hata veriyor. Başında 64 bit yazan dosyanın sonundaki Download tıklıyoruz. Başka bir sayfa açılıyor ve 5 saniye sonra dosyamız bilgisayarımıza iniyor. Karşıdan yüklemelerden dosyamızı rardan çıkardıktan sonra klasörün içindeki dll dosyasına sağ tıklayıp kopyala diyoruz. Daha sonra Bilgisayarım- C – Windows – System32 klasörünün içine sağ tıklayıp yapıştır diyoruz. Gelen soruya kopyala ve değiştir diyoruz. Aynı şekilde Windows'un içinde SysWOW64 klasörü var system32 hemen altında onun içine girip sağ tıklıyoruz ve kopyala ve değiştir diyoruz. İşlem bu kadar ama benim anlattığım resimlerde bir tane hata var. birden çok hata varsa yani başı birden çok kırmızı olan dll dosyası varsa hepsine teker teker aynı işlemi yapıyoruz ve sorunumuz çözülüyor. Kesin çözümdür. Yapamayan arkadaşlar yorum yaparsa yardımcı olmaya çalışırım. www.fulloyunlar.net tercih ettiğiniz için teşekkürler.

  • Rica ederim kardeşim sorunun çözüldüyse sorun yok

   • Bana yardıcımcı ola bilrmsniz üçret bile vere bilrim 1 ayıdır yapamıyorum

    • Kesinlikle ücret talep etmiyoruz. Takıldığınız yerin neresi olduğunu belirtirseniz yardımcı oluruz. En son çare Skype alarak uzaktan bağlantı yapar kontrol eder sorununuzu çözeriz. İyi günler.

   • kardeşim dedğini yaptım ama iki dosyayı değiştirmiyor neden olabilir

    • Bu sorun oturum kullanıcınızın yetkilerinden dolayı oluyor. Aşağıdak işlemleri uygulayın.
     Başlat bölümüne tıklayın ve CMD yazın. Gelen
     Komut İstemine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır
     seçeneğini seçin. Açılan DOS ekranına “net user administrator /active:yes” yazıp
     ENTER’ a basın. (Tırnak işaretşeri hariç)

     Komut başarıyla uygulanınca oturumu kapatın ve bilgisayarınızı Administrator
     kullanıcısında açarak yapmak istediğiniz işlemi deneyin.

     Kolay gelsin.

   • Azerbaycandan Salamlar..men 2 gundu butun sitelerde arasdirdim biktim…oyunu silecekdim (pes 2018) son bu siteyede baxim olmazsa silecem dedim…eledim oldu…cox saqol admin qardas…elin qolun var olsun

 1. Yapamadım abi iletişime geçerseniz sevinirim

  • Merhaba;

   Lütfen bilgisayarınıza team wiewer veya alpemix programlarını yükleyerek giriş bilgilerini tarafımıza ulaştrınız. Uzaktanbağlantı ile yardımcı olmaya çalışalım. 

 2. Abi yapamadım iletişime geçersen çok sevinirim

 3. Yapamayan arkadaşlar alpemix veya team bilgilerini info@fulloyunlar.net adresine göndersinler veya nerede takıldıklarını buraya ayrıntılı olarak yazarlarsa yardımcı oluruz. 

 4. Allah razı olsun Adamsın :))

 5. merhaba yapamadım dosyayı atmııyor yardımcı olurmusunuz

 6. iki gündür uğraşıyorum çözümü burada buldum teşekkürler.

 7. Kardeşim Yapamadım Yardım edermisin ya rica etsem slypeım:barissahin80 dc istersende atarım ama lütfen yardım et

 8. Admin Abi Halen Aynı Hatayı Veriyor Acil Yardım Eder Misin ??? (Oyun : Ark Survival Evolved) , (Skype : gamesumit28) , (Abi Lütfen Yardım Et Kardeşim 2 Gündür Bu Oyunu İstiyordu Pls.)

  • Skype eklemesi yapılmıştır. Ancak istediğiniz oyun sadece Windows 64 bit işletim sistemlerinde çalışmaktadır. Eğer windowsunuz 32 bit ise bu işlemler işe yaramaz 64 bit olması lazım onu kontrol edermisiniz.

 9. Teşekürler kardeş bulamadım 2 gündür direk oldu

 10. Kerdeşim bana team wiwerden yardımcı olur musun?

 11. skype eklermisin lütfen omarowskii yalvarırım şu porblemi çözelim ya

 12. lütfen yalvarırım artık şunu çözelim ya skype ekleyin : omarowskii

 13. Admin kardeşim dediklerini yaptım Administrator olarak çalıştırdım genede atmıyor dlcleri yardım et lütfen.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*